Державне пiдприємство «Вугiлля України»
Створене згiдно наказу Мiнiстерства палива та енергетики України вiд 14 листопада 2003 року № 669 з метою удосконалення господарського механiзму реалiзацiї вугiльної продукцiї.Докладніше...

Новости
   
 

НКРЕ має забезпечити однакову ціну для вітчизняного та для імпортного вугілля, — Мінфін
Wednesday, 08 April 2015
Про це заявив перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський у Верховній Раді, висловлюючи свою позицію щодо фінансування вугільної галузі.
 
Він зазначив, що мінфін не підтримує повернення до підтримки шахтарів за рахунок бюджету, вважаючи, що це питання можна вирішити, встановивши оптимальну ціну для вітчизняного вугілля.
"Що вимагали шахтарі? Вони вимагали: дайте нам ціну 1600 гривень за тону , і вони закриють питання в тому числі по заробітній платі. Наразі це приблизно 65 доларів. Якщо є проблема (боргів –24) на сьогоднішній день, то вона не вирішена, зокрема, через не перегляд тарифів, невключення відповідного рівня ціни на вугілля в тариф", — зазначив Уманський.
Позиція мінфіну стосовно законопроекту про перерозподіл бюджетних коштів, в результаті якого на погашення заборгованості шахтарям виділяється 400 мільйонів гривень, полягає в тому, щоб переглянути цю програму, уточнити суму, зробити перерозподіл коштів по першому кварталу, але в цілому програму підтримки вугледобувних підприємств, а по суті компенсацію собівартості, не відновлювати.
"Відновлюючи програму, ми знову будемо заохочувати ту практику, коли штучно завищувалась собівартість та штучно занижувались ціни відпуску вугілля з державних шахт", — вважає представник мінфіну.
Він запропонував підтримати законопроект в першому читанні, а в бюджетному комітеті під час підготовки до другого читання поміняти бюджетну програму, за якою передбачали погашення боргів.
Народні депутати підтримали в першому читанні і в цілому законопроект №2376-1 "Про внесення змін до додатка № 3 до закону України" Про державний бюджет України на 2015 г. "Про державну підтримку вугільної галузі". За відповідне рішення проголосували 254 нардепа з мінімально необхідних 226. Законопроект передбачає в межах видатків, встановлених Міненерго законом "Про державний бюджет на 2015 р.", збільшення перерозподілу коштів між бюджетними програмами, а саме зменшення на 400 мільйонів фінансування за програмою "Реструктуризація вугільної та гірничодобувної промисловості" і на цю суму збільшення видатків за програмою "Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат собівартості готової товарної вугільної продукції. Реалізація цього законопроекту дасть можливість покрити заборгованість по заробітній платі перед шахтарями.
 
Джерело: Телеканал новин "24"
 
< Prev   Next >Чи відповідає Ваша робота тій професії, яку Ви отримали в учбовому закладі?
 
Чи довіряєте Ви передвиборним соціологічним опитуваннямі
 © 2003-2022 Державне Пiдприємство "Вугiлля Украiни."